top of page

Ece Benligiray 

ece benligiray.jpg

Sağlıklı gıdalarla doğru beslenmenin, insan sağlığı ile bire-bir ilgili olduğu düşüncesiyle Gıda Mühendisliği mesleğini seçtim. Ancak yıllar içinde kişinin yalnızca gıdalardan değil hayatındaki pek çok alandan beslendiğini ve aslında diğer alanlardan da doyum sağladığında sağlıklı bir birey olabildiğini keşfettim. 

 

Ailemdeki, yakın çevremdeki ve dönem dönem kendi yaşadığım aşırı kilo problemleri beni fazla kiloların gerçek nedenlerini ve kilo vermenin neden "zor" olduğunu anlamam ve çözüm bulmam için teşvik etti.

 

Çözüm arayışımda; Merkezi Amerika'da bulunan, Dünya'nın En Büyük Beslenme Okulu olarak bilinen Institute of Integrative Nutrition'dan Bütünsel Beslenme Koçluğu eğitimimi aldım. Dale Carnegie Enstitüsünden aldığım koçluk eğitimi, koçluk becerilerimi geliştirirken, insan odaklı yaklaşımımı güçlendirdi. Kişinin bütünsel doğasını ve doyumlu bir hayata sahip olmanın inceliklerini Kuraldışı Yaşam Okulundan, çok çeşitli kişisel gelişim eğitimlerinden, sayısı 100'ü bulan değerli kaynaktan, bire-bir danışmanlık deneyimleri ile yaptığım gözlemlerden edindim. Tasavvuftan astrolojiye, enerji şifa sistemlerine kadar pek çok kadim bilgiyi çok kıymetli hocalardan öğrendim. Öğrenciliğim hiç bitmedi. Halen İngiltere'ye bağlı St Clement's Üniversitesinde Klinik Psikoloji Doktora öğrencisiyim.

Gıdanın kimyası ile İnsanın kimyasını uyumlu hale getirerek ideal bedenlerine kolayca kavuşmalarını sağlayan, Holistik Beslenme Yöntemi olarak tarif ettiğim modelde sayısız insanın ideal bedenlerine kavuşmasında rehberlik ettim.

 

Diyet stresine girmeden, "spor yapmalıyım" kaygısı yaşamadan, kolayca verilen kilolara tanıklık ettim.

Çocukluk çağından itibaren sağlıklı beslenme alışkanlıklarının edinilmesi amacıyla "Beslenme Dedektifleri" markası ile okullarda "Sağlıklı Beslenme" seminerleri verdim.

 

Son 5 yıldır, sayısız seminerde, özellikle kadınlara Holistik Beslenmenin önemini ve fazla kilolardan kurtulmanın yollarını anlattım. 

 

Meraklı, araştırmacı, insan denen mucizeye hayran, anlatmayı çok seven ama dinlemekten de çok keyif alan, huzurlu, sakin, neşeli biriyim.

 

Hamilelik döneminde 30 kilo alıp, dünyaya getirdiğim bir de oğlum var. 

 

36 bedendeki halime 8 ayda döndüğümü de söylemem lazım :)

 

 

bottom of page