Ne Dediler...

45 YAŞ - KADIN - Ö.Ç.

Çok umutlu, çok meraklı, çok hevesli bir o kadar da soru işaretleri ile ulaştım sana sevgili Ece. Öyle yardıma hazır, öyle candan, öyle dostça karşıladın ki beni yollarımız kesiştiği için çok şanslı hissettim kendimi.

Ne yapacağız, nasıl olacak acaba, yıllardır her diyeti deneyerek veremediğim kiloları diyet yapmadan nasıl verebilirim ki ve benzer bir çok soru etrafımda dönüm dururken ilk olarak her sabah tartı ile olan randevularımda ciddi aksamalar başladığını fark ettim.

Tartılma rutininde olan aksamalar sabahları çok daha mutlu bir şekilde hazırlanarak işe gitmeme ve mutlu başlayan sabah sayesinde günümün çok daha iyi geçmesine sebep oldu.

Seanslar devam ettikçe hayata, çevreme, kendime, aileme ve kilolarıma bakışım değişti. Mutsuz olduğum, karamsarlığa kapıldığım, diyet yapmadan kilo mu verilirmiş tuzağına düştüğüm dönemler de oldu tabii ki. Sayende hemen toparlandım ve mutlu olmak için ne kadar çok sebebim olduğunu hatırladım. Diyet stresi yaşamadan , canımın her istediğini makul ölçülerde yiyerek, hayatıma ve beslenme alışkanlıklarıma yaptığımız ufak dokunuşlar ile kilo vermek çok keyifliymiş.

Hayatıma kattığın güzellikler için ne kadar teşekkür etsem az…

45 48 YAŞ - KADIN - A.K.

Sana bakıp da senin gibi incecik olmak için seanslara başlamıştım ben hatırlarsın. İddialı konuşuyordun ama inanasım da gelmiyordu. Şimdi gülüyorum düşündükçe o halime biliyor musun? Kendi değerimin farkında olmadan, hep daha iyi bir insan olmak için, insanlar beni beğensin, sevsin diye kendimden verdiklerimi görüp tamamladıkça derdimin incecik olmak değil, kendim olabilmek olduğunu anladım. Seninle, normalde düşünmediklerimi düşünmek, kendimi, hayata dair istediklerimi keşfetmek, her keşifte tabakta azalan porsiyonlar, kendiliğinden başlayan sabah yürüyüşleri, fark etmeden hayatımı da tabağımı da değiştirdiğimizi çok sonradan anladım. Dediğin gibi, tartı beni ölçmek için yeterli değil ama aynada gülümsememi sağlayacak gücü var hala. Beni seninle buluşturan Hülya'ya da, usanmadan, özenle ve hiç bilmediğim bilgilerle verdiğin emekler için sana sonsuz teşekkürler. Sayende artık diyetsiz yaşıyorum.

 

24 YAŞ - KADIN - E.S.

 

2 haftada 2,5 kiloyu diyet yapmadan, spor yapmadan verdim ya, bazı şeyler hakikaten beyinde bitiyormuş dedim o zaman. Nasıl oldu ben de bilmiyorum ama artık abur-cubur yok, kola yok, deli gibi tatlı krizleri yok. Kilolar da gitti. Tartılmıyorum bile artık :) Mucize gibi birşey bu. Bu mucizeyi bana yaşattığın için teşekkürler. 

24 Yaş Kadın - E.S.